Inne

.NETowa paczka w Humble Bundle za małe pieniądze

Tym razem do kupienia na Humble Bundle pojawił się pokaźny zestaw .NETowych książek wydawnictwa Apress z różnych kategorii. Całość możecie znaleźć tutaj lub poniżej w formie listy. Wszystkie książki są w języku angielskim, a większości z nich sam nie czytałem, więc nie mogę powiedzieć, czy je polecam. Oferta ważna jest niecałe 14 dni, więc macie trochę czasu do namysłu, potem książki zmienią się na inną tematykę.

Humble Bundle składa się z trzech zestawów, każdy za inną kwotę, a droższy pakiet, zawiera w sobie te tańsze.

Pakiet pierwszy

Kosztuje jednego dolca, co przekłada się na 3.83 złotych, więc jest to koszt jednego piwa. Zawiera on:

 • C# 7 Quick Syntax Reference: 180 stron skróconego opisu języka C# w najnowszej wersji, od podstawowych informacji na temat zmiennych po kod asynchroniczny. Raczej nie jest to książka, z której można nauczyć się programować. Cena: 19,99 euro.
 • Visual Studio Code Distilled: 225 stron, cena: 22.99 euro.
 • Microsoft Computer Vision APIs Distilled: 90 stron, cena: 16,99 euro.
 • Beginning Xamarin Development for the Mac: 215 stron o Xamarinie dla różnych platform opartych na iOS. Cena: 23,79 euro.
 • Modern API Design with ASP.NET Core 2: 236 stron o ASP.NET Core, architektura, mechanizmy autoryzacji, testy, bezpieczeństwo, hosting o cenie: 16,99 euro.

Nie są to może książki z najwyższej półki, ale nikt klejnotów nie rozdaje za dolara. Ja zainteresowany jestem ostatnią pozycją, a i może zobaczę czym jest Vision API. Książka o Xamarinie też niczego sobie, jak kogoś interesuje tematyka iOS.

Pakiet drugi

Pakiet drugi kosztuje 8 dolarów, czyli 30.61 zł, a ponadto zawiera w sobie pakiet pierwszy. Za tyle możecie kupić sobię pizzę, więc konkurencja dość wysoka.

 • Cosmos DB for MongoDB Developers: 209 stron, cena: 22,99 euro.
 • Modern Data Access with Entity Framework Core: 645 stron, cena: 26,99 euro.
 • Azure and Xamarin Forms: 260 stron, cena: 26,99 euro.
 • Beginning Entity Framework Core 2.0: 340 stron, cena: 26,99 euro.
 • Developing Bots with Microsoft Bots Framework: 280 stron o botach, a to ciekawe. Cena: 26,99 euro.
 • Essential Docker for ASP.NET Core MVC: 170 stron o tym jak użyć dockerów w ASP.NET Core, cena: 24,99 euro.
 • Pro C# 7: już sama nazwa wskazuje że pro, blisko 1400 stron na temat C# oraz technologii pokrewnych: EF, WCF, WPF, ASP (Web Api i MVC), .NET Core, a cena: 41,64 euro.

Tutaj mamy już ogromną biblię do języka C#, sporo o EF Core i bazach danych, ale mnie najbardziej interesuje pozycja o dokerach oraz tych botach, ale to tylko z ciekawości.

Pakiet trzeci

Tutaj drożej, bo ostatni pakiet, który zawiera w sobie pakiet pierwszy oraz drugi, plus swoje książki jest wart 15 dolarów, co przekłada się na 57.40 zł. W tej cenie da radę kupić jakąś jedną dobrze oprawioną papierową książkę.

 • Hardening Azure Applications: 254 stron, cena: 26,99 euro.
 • Beginning XML with C# 7: 453 stron, cena: 29,99 euro .
 • Modern Algorithms for Image Processing: 274 stron, cena: 26,99 euro.
 • Xamarin.Forms Solutions: 281 stron, cena: 24,99 euro.
 • Deep Learning with Azure: 284 stron, cena: 26,99 euro
 • IoT, AI, and Blockchain for .NET: 308 stron, cena: 29,99 euro.
 • Practical Bot Development: 654 stron, cena: 36,99 euro.
 • Introducing Microsoft Teams: 323 stron, cena 26,99 euro.

Kupując pakiet trzeci otrzymujecie 30 książek, dotyczących technologii .NET i Si#. Jest tutaj trochę na temat różnych gałęzi informatycznych, jak blockchain, czy deep learning. Ponadto algorytmy interesują mnie najbardziej, ale i dość sporo innej wiedzy, która przyda się programiście lub osobie zajmującej się innym IT.

Czy warto?

Przy każdej cenie widnieje koszt książki z oficjalnej strony wydawnictwa.

Razem za pakiet pierwszy: 100,75 euro za niecałe 4 złote. Pakiet drugi: 197,58 euro, nie wliczając ceny pierwszego pakietu za 3 dychy. Ostatni pakiet 229,92 + 197,58 + 100,75, czyli ponad 500 euro, a mamy to za niecałe 60 złotych. Cenowo na pewno warto, na żadnej innej wyprzedaży lepiej nie dostaniecie. Książki są w miarę nowe, niektóre z tego roku.

Pytanie tylko, czy te wszystkie książki Wam się przydadzą? Książki w języku nie ojczystym nie czyta się tak dobrze, a same technologie to miszmasz wszystkiego. Nie każdy lubi też czytać książek, a szczególnie takich technicznych.

Mnie jednak porywają niektóre zagadnienia, których jeszcze nie miałem czasu poznać, czy to deep learning, czy algorytmy do przetwarzania obrazów. A nawet lubię mieć literaturę takich tematów jak EF, czy język C# pod ręką, szczególnie, że pisze na blogu o tych zagadnieniach, więc mogę odwołać się do źródła. Wiem jednak, że nie przeczytam większości tych książek, ale mimo to decyduje się na zakup. Warto wydawać pieniądze na swój rozwój, to najlepsza inwestycja.

PS. Umieszczenie zdjęcia z okładka z Harrym nie jest przypadkowe, haha, daj znać w komentarzu jeśli wiesz dlaczego i podziel się czy czytasz tego typu książki techniczne, która z nich najbardziej Cię interesuje oraz jaki zestawik z tego Bundle sobie kupujesz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial