Przemyślenia

Podsumowanie miesiąca: listopad 2018

Dzisiaj krótko, bo rozebrało mnie choróbsko. Co mnie spotkało w poprzednim miesiącu?

Listopad 2018

Początek miesiąca to był czas planowania, szczególnie że w początkowych dniach korzystałem z urlopu. Udało mi się dodać do mojego życia trzy elementy, z których jestem bardzo zadowolony, bo zwiększają moją produktywność (czyt. Organizacja życia). Później miesiąc ten przybrał na działaniu.  W jego końcówce, oczywiście był Black Friday, w którym kupiłem sobie kilka kursów na Udemy (jeden rozdawali za darmo), program do montowania filmów oraz mikrofon. Ten ostatni niestety bez promocji.

Organizacja życia

Na początku miesiąca stworzyłem afirmację, czyli wypunktowaną listę pozytywnych rzeczy, określających jakim człowiekiem chcę być w przyszłości. Często czytana pozwala nam dojść do ustalonego miejsca, ponieważ wbijamy sobie do głowy, że tacy jesteśmy. A to pozwala nam podejmować odpowiednie decyzje. Afirmacja staram się czytać codziennie.

Dodatkowo zainstalowałem sobie aplikację do śledzenia nawyków, w której to odhaczam co zrobiłem danego dnia. Ze względu, że jestem fanem grywalizacji i różnych osiągnięć to bardzo podoba mi się sposób w jaki to działa. Poprzednio korzystałem z aplikacji todo listy, ale tam nie miałem ani wykresów, ani wglądu w historię.

Dodatkowo zacząłem mini planowanie dzienne/tygodniowe, co wiąże się też z listą nawyków. Na kartkach zapisuję co powinienem zrobić danego dnia/tygodnia, dzięki czemu nie zastanawiam się za długo, co należy zrobić, tylko działam.

Praca

Z końcem miesiąca skończyłem współpracę z moją dotychczasową firmą, w której pracowałem. Jestem teraz na etapie poszukiwania pracy, jednak przez to, że złapał mnie jakiś wirus, odłożę to trochę w czasie. Grudzień będzie miesiącem wolnym (chociaż pracowitym), a pracę chce rozpocząć w styczniu.

ITAD

Jak co roku organizuję IT Academy Day na Politechnice Lubelskiej. W tym roku, jak i było to w poprzednim, zajmuję się organizacją dwóch konkursów, szczególnie konkursu programistycznego. Bardzo lubię tego rodzaju aktywności, jeszcze w czasach technikum często się w nie angażowałem i tak mi zostało do dzisiaj.

Blog

Na blogu pojawiło się logo, nie jestem jeszcze do niego całkowicie przekonany, na kartce i w graficznym programie wyglądało to lepiej. Postaram się coś jeszcze w nim zmienić, ale póki co jest jakie jest. Akurat sama postać na logu jest fajna, przedstawia detektywa, a po odwróceniu loga na bok, też jest fajny efekt.

Cele długoterminowe

Listę moich celów/zadań w postaci trzech poziomów można znaleźć tutaj.

W czarno białym filmie

Poziom 1: Pójść 30 razy do kina (11/30)

Pewnie bez niespodzianki, w listopadzie byłem na:

  • Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

Zmniejsz słonia

Poziom 2: Schudnąć do 71 kg (obecnie 73,0kg)

Po ‘obfitym’ październiku postanowiłem znowu trochę po pościć i schudłem 2,5 kg. To idealny moment, zważywszy, że w grudniu było by to znacznie trudniejsze.

Nauka

Ten cel się zmienił. W tym miesiącu odnotowałem (nie zawsze udaje mi się włączyć stoper) tyle godzin nauki:

  • Front-end: 22h;
  • Back-end: 15,5h;
  • Angielski 9h;
  • Matematyka 5h;
  • Hiszpański 1h;
  • Unity 5 minut 😀

Bez wytchnienia

Poziom 1: Przebiec 100km (skończone 11 listopad 2018)
Poziom 2:
Przebiec 500km (0/500)

Sezon się kończył, więc musiałem nabić ten jeden poziom, zostało mi 9,5 km i tyle udało mi się w listopadzie przebiec. Na chwilę stopuję z bieganiem.

W książce urodzony

Poziom 1: Przeczytać 30 książek fabularnych (6/30)

Lista książek, które czytam, chce przeczytać lub przeczytałem. W tym miesiącu to:

  • Buszujący w zbożu Jerome David  Salinger (16 listopad 2018),
  • Piąte fala. Bezkresne morze. Rick Yancey (28 listopad 2018).

Co wiedzą inni

Poziom 1: Przeczytać 20 książek miękkich (1/20)

Lista książek, które czytam, chce przeczytać lub przeczytałem. W tym miesiącu to:

  • Sztuka Życia Zbigniew Lew-Starowicz (23 listopad 2018).

Magiczny ołówek

Poziom 1: Naszkicować 20 rysunków (0/20)

Może nic nie narysowałem, ale kupiłem na Udemy kurs.

Devtective

Poziom 1: Opublikować 25 postów na blogu (11/25)

W tym miesiącu opublikowałem:

Dodatkowo napisałem jeden artykuł na temat ASP.NET Core, który wkrótce opublikuję.

Podsumowanie

Grudzień zapowiada się pracowicie, oczywiście jeżeli szybko wyjdę z choroby. Będzie ITAD, planowanie nowego roku i inne aktywności, którymi pochwalę się w kolejnym podsumowaniu miesiąca.

Gdy ostatni liść opadnie,
zima przyjdzie, a śnieg spadnie,
okres zimny, lecz wspaniały,
można poczuć magii czary.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial