Przemyślenia

Podsumowanie miesiąca: sierpień 2019

Wakacyjny okres się zakończył. Chociaż pogoda na to nie wskazuje, dzieciaki zaraz wrócą do szkoły, skończą się letnie wyprawy, jak i samo lato ustąpi miejsce jesieni. Póki co możemy jeszcze cieszyć się się wspaniałą atmosferą, ale pomału przygotować się na kolejny okres. Dla mnie oznacza to powrót bloga technicznego, którego było bardzo mało w letnie dni i wiele innych ciekawych inicjatyw. Ale póki co czas na podsumowanie mijającego miesiąca.

Postępy realizacji celów

Listę moich celów/zadań w postaci trzech poziomów można znaleźć tutaj.

Kuchenne rewolucje 15/30

Poziom 1: Nauczyć się 30 przepisów kulinarnych

Ze względu, że cel ten nie pokrywa się z celem związanym z zrzuceniem wagi jest on w pewien sposób zaniedbany. Tym razem jednak do jadłospisu dołączył dietetyczny rarytas, a mianowicie:

  • Low carb spagetti bolognese

Cudze chwalisz, a swojego nie znasz 3/10

Poziom 1: Odwiedzić 10 polskich lokacji

W tym roku na urlop wybrałem się w bliskie strony. Odwiedziłem:

  • Kazimierz Dolny
  • Uzdrowisko w Nałęczowie

Wypad do Kazimierza był bardzo odprężający, cudownie spędziłem tam cały dzień, a wiele atrakcji zostało jeszcze do obejrzenia. Takiego aż odczucia nie miałem, będąc w Nałęczowie, ale pewnie dlatego, że odwiedziłem to miejsce jako następne, odpoczywając zarówno w Kazimierzu jak i domu.

Degustator 7/20

Poziom 1: Spróbować 20 rodzajów win

Pierwsze próbowałem w restauracji, w Kazimierzu. Kolejne ze sklepowej półki. Były to:

  • ZMORA – CABERNET SAUVIGNON (Izrael) – wino czerwone półsłodkie
  • Portada Vinho Regional Lisboa 2017 (Portugalia) – wino czerwone półsłodki

Żyć w kulturze 2/10

Poziom 1: Odwiedzenie 10 muzeum

A będąc na wakacjach, nie sposób nie zahaczyć jakichś ośrodków muzealnych. Są to:

  • Wystawa na zamku w Kazimierz Dolny
  • Palmiarnia w Nałęczów 

W czarno białym filmie 20/30

Poziom 1: Pójść 30 razy do kina

Kolejna legendarna bajka Disneya, całkowicie odświeżona w zupełnie innym stylu niż pierwowzór, jednak opowiadająca dokładnie tę samą historię, czyli Król Lew. Cudownie się oglądało. Disney oby tak dalej.

Bez wytchnienia 201/600

Poziom 2: Przebiec 600 km.

Zacząłem biegać regularnie (prawie codziennie), ale to pod koniec miesiąca, gdzie właściwie nabiłem 20 km. We wrześniu mam zamiar nie przestawać, szczególnie, że w jesienną, chłodniejszą pogodę biega się o wiele lepiej.

Devtective 33/80

Poziom 2: Opublikować 80 postów na blogu

Blog na wakacje prawie całkowicie nie funkcjonował, publikowałem w nim wyłącznie podsumowanie miesiąca. Teraz, tzn. po wakacjach mam zamiar produkować więcej technicznej treści, ale zobaczymy jak to wyjdzie czasowo.

  1. Podsumowanie miesiąca: lipiec 2019

Język świata 83,5/100

Poziom 1: 100h godzin nauki języka angielskiego

+1.5 godzin. Nie za wiele.

Za frontend! 67,5/300

Poziom 1: Poświęcić 300h na naukę frontend

+6,5 godziny. Głównie Angular, CSS oraz Typescript.

Pod skorupą 111/300

Poziom 1: Poświęcić 300h na naukę backendu

+5 godziny.

Nowe cele w drodze

Jestem na etapie planowania oraz zmieniania obecnych celów na nowe, które w obecnej chwili bardziej chcę osiągnąć. Związane się one ze sportem, duchowością oraz prowadzeniem biznesu. Może w następnym miesiącu już się pojawią.

Zacząłem bawić się w tworzenie wideo

Niedawno zakupiłem nowy telefon, Samsung Note 9. Nie licząc wyposażenie w bardzo fajny rysik, to dostałem smartfon potrafiący robić dobrej jakości wideo. Dzięki czemu będę próbował w tym swoich sił.

Podsumowanie

Początek września zawsze kojarzy się z powrotem do pracy lub szkoły, czyli ze zmożoną aktywnością tzw. “pracy”. Jest to z jednej strony brednia, którą wpaja nam system od początku edukacyjnej drogi, przyzwyczajając tym samym, że inaczej się nie da, a z drugiej prawda. Lato ze względu na swoją temperaturę nie sprzyja pracy, więc jak jest chłodniej lepiej się wykonuje niektóre czynności. Niemniej należy jednak pracować mądrze.

Dajcie znać, jak u was minął wakacyjny okres, gdzie wybraliście się na wakacje i jak je spędziliście. Czy wracacie do pracy, a może to właśnie teraz zaczynają wam się chwila wolnego? A może macie zupełnie inny jej charakter, prowadzicie biznes, lub większość rzeczy oddelegowujecie komuś innemu. Podziel się swoją sytuacją w komentarzu.Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial