Przemyślenia

Podsumowanie miesiąca: kwiecień 2020

Pandemia nabrała tempa. Mimo, że towary wróciły na sklepowe półki, ludzie mogą się zaopatrzyć w mydło i papier toaletowy, zmieniło się wiele. Zakaz zgromadzeń, zakaz wychodzenia, brak pomocy dla przedsiębiorców z urzędów, które taką pomoc powinny świadczyć, a w mediach chwalą się tym, że właśnie to robią. Na dworze nie można przebywać blisko z osobą z którą się mieszka, bo grozi to poważnymi konsekwencjami. Każdy las państwowy został strefą zakazaną, czyha tam wielkie niebezpieczeństwo, jednak po prywatnych chodzić już można. Tak samo parki, są siedliskiem zarazy. Maseczki musisz mieć cały czas na twarzy, chociaż Minister Zdrowia twierdzi, że nie pomagają. Ale nie musimy się martwić, czuwa nad nami policja, która wlepia mandaty niebezpiecznym i groźnym rowerzystą. Chociaż, jeżeli chodzi o polityków, to nawet jak łamią wprowadzone zasady na ich oczach, to policja udaje, że nie widzi. Mandaty są nieadekwatne do polskiego portfela, a prawnicy apelują, że wystawianie ich jest niezgodne z prawem, ponieważ nie został wprowadzony stan klęski żywiołowej. Ciekawe co jeszcze się stanie 😀

Absurdy gonią absurdy, ale chciałem to napisać w formie pamiątki, gdy kiedyś ktoś lub ja wróci do tego postu. A teraz przedstawię moje podsumowanie miesiąca, drugiego miesiąca pandemii koronawirusa w Polsce.

Postępy realizacji celów

Listę moich celów/zadań w postaci trzech poziomów można znaleźć tutaj.

Poszukiwacz wiedzy 3/20

Poziom 1: Przeczytać 20 książek niefabularnych

W tym miesiącu były to książki

  • Włam się do mózgu – Radek Kotarski, moją opinię możecie zobaczyć tutaj,
  • A co ciebie obchodzi, co myślą inni? Richard P. Feynman, która przedstawia kilka chwil z życia słynnego naukowca.

Devtective 42/80

Poziom 2: Opublikować 80 postów na blogu

Na blogu pojawiło się Podsumowanie miesiąca: marzec 2020.

Język świata 152,5/1000

Poziom 2: 1000h godzin nauki języka angielskiego

+13h. Nadal poświęcam dużo czasu na lepszą umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Pod skorupą 159/300

Poziom 1: Poświęcić 300h na naukę backendu

+17,5. Przerabiam ciekawy kurs o CQRS na Pluralsight.

Za frontend! 161/300

Poziom 1: Poświęcić 300h na naukę frontend

+27,5h. I czas poświęcony technologiom frontendowych przegonił ten backednowy. Głównie kursy na Pluralsight z Vue i Angulara.

Edukacja

Tak wyglądają statystyki mojej nauki w tym miesiącu. Są one wzięte z darmowego programu Toggle:

Podsumowanie

Tym razem takie króciutkie podsumowanie, szczególnie z powodu panującej sytuacji, zajmuję się głównie nauką i tworzeniem aplikacji (tworze design swojej strony, nie jest to łatwe zadanie). Podziel się w komentarzu, jak ty spędzasz czas podczas społecznej kwarantanny.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial