Przemyślenia

Podsumowanie miesiąca: luty 2020

Miną najkrótszy miesiąc w tym roku, chociaż i tak dostaliśmy ten jeden dzień w gratisie. Jednak jego długość wcale nie musi oznaczać, że nie dało się w tym miesiącu cokolwiek zrobić. Zaraz przedstawię Wam, jak to prezentowało się u mnie.

W tym miesiącu kończę współpracę biznesową z firmą u której świadczyłem usługi. Był to czas, w którym poznałem świetnych ludzi oraz dużo nauczyłem się na temat wytwarzania oprogramowania, zaznajomiłem się z tajnikami Angulara, o którym wcześniej nie wiedziałem praktycznie nic, poznałem sposób pisania aplikacji w CQRS i jeszcze wiele innych rzeczy, których nie będę szczegółowo wymieniał w podsumowaniu. Daję sobie chwile wytchnienia i zacznę szukać nowych projektów i wyzwań.

Dodatkowo robię duży format organizatorski, sprzątam mojego OneNote, uporządkowuje notatki oraz korzystam z nowego systemu nauki. Nie jest to nic innowatorskiego, ale używam to w odpowiedni sposób i mam zamiar stworzyć aplikację, która pozwoli innym poznać ten system. Czy system ten wyjdzie, mam taką nadzieje, ale zobaczymy w praktyce.

Postępy realizacji celów

Listę moich celów/zadań w postaci trzech poziomów można znaleźć tutaj.

Kuchenne rewolucje 20/30

Poziom 1: Nauczyć się 30 przepisów kulinarnych

Będąc na diecie ketogenicznej odpada mi szereg różnych pospolitych potraw, które są oparte w głównej mierze na węglowodanach. Tak więc szukam i tworze zamienniki, które będę chciał chętnie zjeść, a w nich:

  • orzechowe ciastka ketogeniczne
  • karkówka na tłustej śmietanie

W czarno białym filmie 25/30

Poziom 1: Pójść 30 razy do kina

A co słychać u gadających zwierząt? Nie wiem, chciałem to sprawdzić i udałem się na Doktor Dolittle.

Postaw na swoje

Poziom 1: Remont domu rodzinnego

Wybraliśmy się i kupiliśmy dwa dywany, jeden do małego pokoju, a drugi do przedpokoju. Mi osobiście bardzo się podoba ten, który teraz znajduję się pode mną i moim biurkiem.

Zmniejsz słonia 80,8 kg

Poziom 2: Schudnąć do 71 kg

Trochę schudłem, ale waga na razie stoi w miejscu. Również nie jestem pewny czy tworze odpowiedni deficyt kaloryczny, bo nie liczę kalorii. Przed dwa miesiące testuje tę dietę i to niekoniecznie z powodów chęci zrzucenia wagi (chociaż ją też chcę zrzucić). Chcę sprawdzić jaki wpływ na samopoczucie ma, gdy unika się węglowodanów i jest się w stanie ketozy.

Devtective 39/80

Poziom 2: Opublikować 80 postów na blogu

Opublikowałem wyłącznie podsumowanie miesiąca za styczeń. A tam znajdują się również lekkie plany na rok 2020.

Język świata 111/1000

Poziom 1: 100h godzin nauki języka angielskiego
Poziom 2: 1000h godzin nauki języka angielskiego

+14,5 godzin. Zaczynam ostro ruszać z angielskim. Jest to mój priorytet w tym roku. Kupiłem nową książkę, mam zamiar dokupić kurs i uczyć się, uczyć się i uczyć się. Teoria oraz praktyka. Dodatkowo dochodzi nowy styl uczenia, który może będzie czymś więcej niż tylko sposobem na angielski.

No i osiągnąłem pierwszy poziom z czego jestem zadowolony. Teraz czas zrobić drugi.

Pod skorupą 130,5/300

Poziom 1: Poświęcić 300h na naukę backendu

+9 godzin. Czytam różne artykuły dotyczące technologii .NET. Od tego miesiąca dodaje czas poświęcony na tworzenie projektów po stronie backendu, głównie będzie to w języku C#, ale kto wie czy nie zainteresuje się też czymś innym.

Za frontend! 105,5/300

Poziom 1: Poświęcić 300h na naukę frontend

+7 godziny. Głównie oglądam kursy z Plurasight dotyczące Angulara. Dodatkowo jak w celu powyżej będę dodawał czas w którym tworze projekty po stronie frontendowej wliczając w to UI i rzeczy pokrewne.

Edukacja

Tak wyglądają statystyki mojej nauki w tym miesiącu. Są one wzięte z darmowego programu Toggle:

Podsumowanie

Miesiąc ten minął mi głównie na nauce. Poświeciłem czas na przygotowanie oraz uczenie się języka angielskiego oraz jak zwykle, czegoś technicznego. Jak nigdy podoba mi się ta nauka, zawsze podchodziłem do języka w niewłaściwy sposób, teraz wstaje z myślą, że znowu mogę siąść z angielskim i minie mi dzień bardzo dobrze. Dodanie nowego sposobu nauki to strzał w dziesiątkę i może zacznę tworzyć produkt informatyczny, który pomoże innym osobom w nauce wielu różnych dziedzin. Ale do tego jeszcze długa droga.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial